Futbalový turnaj O pohár starostu obce Rosina 2008

O POHÁR STAROSTU
napísané 20.6.2011 , zverejnil Tomáš Kováč
aktualizované 27.11.2013

V sobotu 26. júla sa uskutočnil na futbalovom ihrisku v Rosine XVI. ročník tradičného miestneho futbalového turnaja neregistrovaných hráčov o nádherný putovný pohár starostu obce. Tento ročník turnaja mal mať po prvýkrát v jeho doterajšej histórii trvania 6 mužstiev – Slimák, Únia mládeže, Rekreačný futbal, Amatéri, NOVA a Hasiči.

Nakoniec ich však hralo len päť, nakoľko Hasiči odriekli účasť na poslednú chvíľu až v deň konania turnaja. Keďže hrací systém bol už vopred určený, ich výsledky boli kontumované v prospech súperov. Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín, kde sa stretli v A skupine systémom každý s každým a v B skupine zohrali mužstvá vzájomný zápas až dvakrát, aby neboli ostatné mužstvá v nevýhode počtom odohraných zápasov v skupinách a aby boli sily všetkých tímov rovnocenné pred stretnutiami o konečné umiestnenie.

Skupina A:

Slimák – NOVA 1:3 (1:3), góly: Oravec 2, Krajčí – Kais (z 11 m)
- v zápase nováčika turnaja miestnych hokejbalistov NOVA s bývalými hráčmi Rosiny sa o výsledku rozhodlo už v 1. polčase, keď „nadupaní hokejisti“ nemali problémy so staršími hráčmi súpera, a to nielen kondične, ale aj herne a strelecky.
NOVA – RF 1:2 (1:1), góly: Krajčí – Kováč P., Cíba
- možno trošku unavení hráči tímu NOVY podľahli ešte čerstvým rekreačným futbalistom, keď v 1. polčase ešte dokázali zmazať jednogólové manko, ale po zmene strán sa im to už nepodarilo.
RF – Slimák 0:2 (0:0), góly: Vrabec 2
- Rafani celý zápas kontrolovali vývoj hry, dobre bránili a postup do finále držali na svojich kopačkách až do posledných minút, keď Slimáci posilnení dvoma hráčmi z A-mužstva Rosiny v priebehu troch minút strelili dva góly, ktoré odsunuli mužstvo RF na samé dno tabuľky.

Tabuľka skupiny A:
1. NOVA 4:3 3b
2. Slimák 3:3 3b
3. RF 2:3 3b.

Skupina B:

Únia – Amatéri 0:1 (0:1), gól Turský
- žreb dal v tejto skupine dohromady minuloročných finalistov, ich prvý vzájomný zápas bol vyrovnaný, až na moment z konca 1. polčasu, keď sa Únii zranil brankár a skúsenejší futbaloví amatéri na záver akcie po chybe súperovej obrany dopravili loptu do siete.
Amatéri – Hasiči 3:0 kont.
Únia – Hasiči 3:0 kont.
Amatéri – Únia 3:0 (0:0), góly: Turský, Kováč J., Mitana
- na odvetný zápas nastúpili hráči Únie s odhodlaním vyhrať, keď v 1. polčase stálo pri bráne Amatérov šťastie, po jednej z individuálnych akcií riadne zazvonila ich ľavá tyč na bráne. Na začiatku druhej polovice sa zaskvel parádnym zákrokom brankár Amatérov, ktorý odvrátil blížiacu sa možnú pohromu. Čo sa nepodarilo mládežníkom, to predviedli skúsenejší hráči súpera, ktorí svoje šance premenili, keď mladí v závere už otvorili hru, a zaslúžene postúpili do finále.

Tabuľka skupiny B:
1. Amatéri 7:0 9b
2. Únia 3:4 3b
3. Hasiči kontumácia

Zápasy o konečné umiestnenie:
o 3. – 4. miesto: Slimák – Únia 6:0 (4:0), góly: Vrabec 4, Kais (z 11 m), Šustek
- zahanbujúcu prehru Únie mládeže s vekovo omnoho staršími Slimákmi neospravedlňuje ani fakt, že mládežníkom chýbalo v tomto roku na turnaji osem hráčov z minuloročnej zostavy.

Finále turnaja:

NOVA – Amatéri 3:1 (1:0), góly: Krajčí 2, Gálik – Sobola
- finálová zápas bol zaujímavým vyvrcholením XVI. ročníka rosinského turnaja, keď sa v ňom stretli hráči miestneho hokejbalového klubu, ktorí po prvýkrát štartovali na turnaji, s obhajcom prvenstva z minulého roku. Samotný zápas bol vyrovnaný, Amatéri vyrovnávali na 1:1 a za stavu 2:1 ich hráč Turský nepremenil pokutový kop, čo bolo rozhodujúcim momentom finále. NOVA tím v závere pridal tretí gól a urobil tak definitívnu bodku turnaja.
Konečné poradie: 1. NOVA 2. Amatéri 3. Slimák 4. Únia mládeže 5. Rekreačný futbal

Nové dokumenty

  

Šport •