Futbalový turnaj O pohár starostu obce Rosina 2009

O POHÁR STAROSTU
napísané 20.6.2011 , zverejnil Tomáš Kováč
aktualizované 27.11.2013

V sobotu 26. júla 2009 sa uskutočnil na futbalovom ihrisku v areáli Obecného športového klubu v Rosine XVII. ročník tradičného celoobecného futbalového turnaja neregistrovaných hráčov o krištáľový putovný pohár starostu obce.

Tento rok hralo na turnaji po prvýkrát v jeho doterajšej histórii trvania až šesť mužstiev - Slimák, Únia mládeže, Rekreačný futbal, Amatéri, NOVA team a premiérovo nové družstvo Eunica. Hrací systém za účasti uvedených mužstiev bol už vopred určený propozíciami. Mužstvá boli najskôr rozdelené do dvoch skupín po troch účastníkov, kde sa stretli po žrebe v A skupine Slimák, Amatéri a RF, v B skupine Únia, Eunica a NOVA. Následne po zápasoch v základných skupinách sa odohrali stretnutia o konečné umiestnenie. Vo finále turnaja sa stretli tradiční rivali, ktorí v doterajšej histórii turnaja nazbierali najviac prvenstiev. Celý tohtoročný turnaj patril vďaka výbornej úrovni k jednému z najlepších počas éry svojho trvania.

Výsledky:

Skupina A:

Amatéri – Slimák 0 : 2 (0 : 1), góly: Adamčík, Marián Kopáč
- v úvodnom zápase podujatia bývalí hráči Rosiny v oboch mužstvách dokázali, že ešte nezabudli hrať futbal a predviedli solídne výkony a omladení Slimáci okorenili stretnutie aj dvoma gólmi v súperovej sieti.

Slimák – RF 0 : 2 (0 : 1), góly: B. Beniač, Šustek
- zdravo nabudení rekreační futbalisti, ktorí skončili vlani poslední, kráčali od svojho prvého vystúpenia neohrozene do finále, ktoré uchmatli práve týmto dôležitým víťazstvom už trochu unaveným Slimákom. Dva pekné oku lahodiace góly boli výsledkom celoročného trénovania.

RF – Amatéri 4 : 0 (3 : 0), góly: Kováčik 2, Šustek, Š. Cíba
- Rafani nenechali nikoho na pochybách, že idú jasne za svojím cieľom a už v prvom polčase rozhodli o osude tohto zápasu, keď Amatérov do ničoho vážnejšieho nepustili a odsunuli ich do boja o najnižšie priečky.

Tabuľka skupiny A:
1. RF 6 : 0 6b
2. Slimák 2 : 2 3b
3. Amatéri 0 : 6 0b

Skupina B:

Únia – Eunica 0 : 0
- viacnásobní víťazi pohára starostu boli po celý zápas lepším mužstvom, už v prvej minúte nastrelili tyč súperovej bránky, ale ani z ďalších šancí gól nevyťažili. Nováčik turnaja Eunica na konci dobre eliminoval protihráčov a zápas sa skončil bez streleného gólu.

Eunica – NOVA 1 : 0 (1 : 0), gól: Popluhár.
- nikým neočakaná výhra nováčika s minuloročným víťazom turnaja bola najväčším prekvapením tohto ročníka turnaja. Mladí hráči Eunicy príkladnou bojovnosťou po vydarenej strele porazili favorita a znemožnili mu obhajobu prvenstva.

NOVA – Únia 0 : 2 (0 : 1), góly: Rendár, M. Holeša ml.
- hráči Únie nastúpili s odhodlaním vyhrať, keďže sa ukázalo, že aj tento súper je poraziteľný. Celý druhý polčas však márne dobýjali bránu súpera a keď sa už zdalo, že do finále nepostúpia, z poslednej akcie zápasu padol ich zaslúžený postupový gól.

Tabuľka skupiny B:
1. Únia 2 : 0 4b
2. Eunica 1 : 0 4b
3. NOVA 0 : 3, 0b

Zápasy o konečné umiestnenie:

o 5. – 6. miesto: Amatéri – NOVA 0 : 0, na kopy zo značky pok. kopu 5 : 3
- mužstvá, ktoré obstarali minuloročné finále sa tentokrát stretli v nepopulárnom zápase o poslednú priečku. Keďže obidva tímy nestrelili za celý turnaj gól a Amatéri v tomto zápase dokonca ani z pokutového kopu, rozhodlo sa o konečnom poradí až v penaltovom rozstrele, ktorý lepšie zvládli hokejbalisti NOVY.

o 3. – 4. miesto: Slimák – Eunica 2 : 0 (0 : 0), góly: Vrabec, Krulík
- bývalí hráči Rosiny sa ťažko presadzovali proti húževnatému súperovi. Prvý polčas sa viac taktizovalo, a tak rozhodnutie prišlo v druhom polčase, keď nakoniec slávila úspech futbalová skúsenosť a herný rozum akoby nestarnúcich Slimákov.

Finále turnaja: RF - Únia 4 : 0 (1 : 0), góly: Kováčik 2, Strna, B. Beniač
- finálový zápas najúspešnejších tímov doterajších turnajov, ale aj víťazov jednotlivých vyžrebovaných skupín, bol spočiatku z oboch strán opatrný. Po peknej gólovej strele išli do polčasového vedenia rekreační futbalisti, ktorí po pridaní druhého gólu celkom ovládli hru a vyčerpaným hráčom Únie nedovolili vsietiť ani čestný úspech, aby konto ich brankára na tomto turnaji zostalo úplne čisté. Víťazstvo RF bolo jednoznačne zaslúžené.

Konečné poradie:

1. Rekreačný futbal
2. Únia
3. Slimák
4. Eunica
5. NOVA
6. Amatéri

Poďakovanie patrí všetkým sponzorom podujatia, organizátorom, starostovi obce Pavlovi Cíbovi, Obecnému úradu a Obecnému športovému klubu v Rosine, ako aj rozhodcom stretnutí turnaja, ktorými boli Peter Juríček, Peter Vachan a Boris Krajník.

 

Nové dokumenty

  

Šport •