2. kolo futbalového Slovnaft Cupu: OŠK Rosina – FK Senica 0 : 5

MUŽI
napísané 24.8.2016 , zverejnil Ľubomír Rendár
aktualizované 24.8.2016

Žrebovanie futbalového Slovnaft Cupu prisúdilo na sez. 2016/16 v 2. kole pohára našim futbalistom klub zo slovenskej najvyššej ligy FK Senica. Futbalový zápas sa odohral 16. augusta 2016 o 17.00 hod. na ihrisku OŠK Rosina. Futbalisti hostí nastúpili od začiatku zápasu nekompromisne – vybojovať si víťazstvom postup do ďalšieho kola Slovnaft Cupu. Kvalitatívny rozdiel bol zreteľný – veď nastúpili proti sebe senickí profesionáli, pre ktorých je futbal aj prácou, vrátane legionárov, a naši futbalisti, ktorí hrajú futbal v čase pracovného voľna. Napriek tomuto rozdielu sa hral pekný futbal, naši hráči nehrali len obranne, ale odvážili sa aj zaútočiť, z čoho rezultovalo niekoľko šancí vrátane priameho kopu P. Krištofíka a niekoľkých rohových kopov – ku gólu sme nemali ďaleko. Skúsenosti senického tímu však boli viditeľné a v druhom polčase svoj prvopolčasový trojgólový náskok kontrolovali, no pridali ešte dva góly. Dobrú futbalovú atmosféru potvrdili aj hráči Senice a po záverečnom hvizde rozhodcu sa obidva tímy spoločne odfotili. Na futbal sa prišlo pozrieť približne 700 divákov z Rosiny a okolia, futbal sa musel páčiť – rovnako aj to, že si mohli posedieť na pripravenom priestranstve pri futbalovom ihrisku a zjesť napríklad chutnú klobásu, čo chýbalo na viacerých futbalových ihriskách podobných pohárových zápasov v blízkom okolí. Za organizáciu treba pochváliť celý výbor OŠK Rosina, poďakovať sa členom DHZ Rosina a všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomohli pri náročnej organizácii tohto v histórii rosinského futbalu najvýznamnejšieho pohárového zápasu.

OŠK Rosina – FK Senica 0 : 5 (0 : 3), 16. Pedro Astray Lopaz, 35. a 37. Samuel Mráz, 71. Paul Quaye, 79. Daniel Turyna. Rozhodoval: Cvengroš. ŽK: Kubík.  700 divákov.
Zostava OŠK Rosina: Lejtrich – Zelník (75. Kurucár), Ďuriš, Porubčanský, Bistiak, Mrázik, Kubík, Švikruha, Krištofík, Bolibruch (72. Šustek), Skaličan (66. Slatinský).

Zápis o stretnutí
Správa o zápase v Žilinských novinách
OŠK Rosina – FK Senica v športových správach na TV JOJ
Komentár na stránke FK Senica k zápasu OŠK Rosina – FK Senica
Blog Petra Ďurošku pred pohárovým zápasom

Foto: Ľ. Rendár

Nové dokumenty

  

Šport •