Otcovia deťom 2012

KULTÚRA
napísané 17.6.2012 , zverejnil Ľubomír Rendár
aktualizované 27.11.2013

V slnečný nedeľný deň 17. júna 2012 sa od 11.00 hod. na letisku medzi Rosinou a Višňovým konal už 11. ročník tradičného podujatia Otcovia deťom. Deti, aj tie najmenšie, sa tešili z mnohých atrakcií: povozili sa na pretekárskom alebo terénnom aute, na traktore, motorke, v aute s inštuktorom autoškoly, zblízka sa mohli pozrieť na helikoptéru, hasičské auto alebo aj na iné nákladné automobily.

O sladké odmeny a hračky mohli deti súťažiť napr. v preťahovaní lanom, skákaní vo vreci, hádzaní šípok do terča, ale urputné boje prebiehali aj v kotúľaní pneumatiky na čas, chôdzi na chodúľoch, objavili sa aj futbalové talenty v triafaní futbalovej lopty do bránky, a tiež malí výtvarníci, ktorí kreslili na plochu letiska. Ale ani otcovia sa pri súťažení nenechali zahanbiť a spolu s deťmi mohli bežať na čas. Všetkým hladným návštevníkom bol k dispozícii výborný guláš, ktorý už od soboty pripravovali P. Knapec, J. Hanulík a A. Kováč s ďalšími pomocníkmi.

Za vydarené podujatie sa treba poďakovať v prvom rade M. Kučerovi, krstnému otcovi akcie, a členom Komisie kultúry, školstva a športu pri OÚ v Rosine, z nich najmä M. Pechočiakovej, ktorá bola okrem iného moderátorkou podujatia, a dobrovoľníkom pomáhajúcim pri organizovaní, starostovi obce J. Zábojníkovi a rovnako všetkým sponzorom za finančné alebo materiálne príspevky aj účinkujúcim (vojaci, hasiči atď.), aj vďaka nim sa v tento deň podarilo deťom vyčariť úsmev na tvári.

Ľ. Rendár
Fotografie: T. Kováč

 

Nové dokumenty