X. ročník turnaja neregistrovaných v stolnom tenise

Po trojročnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu sa v sobotu 11. 3. 2023 uskutočnil  v Rosine jubilejný 10. ročník turnaja neregistrovaných hráčov v stolnom tenise. Organizačný výbor turnaja Stolnotenisový oddiel Rosina pre nižšiu účasť dospelých ako bolo zvykom rozdelil všetkých 14 hráčov do dvoch skupín, z ktorých prví štyria postúpili do štvrťfinálovej skupiny. Najúspešnejším hráčom sa napokon stal Maroš Hankovský, ktorý zvíťazil vo finále nad Romanom Jaššom 3:2. Tretiu priečku obsadil Michal Kohút po výhre nad Michalom Hodásom 3:1. Cenu útechy získal Marián Krajčí.

Systémom každý s každým sa odohrali turnaje žiakov: medzi staršími žiakmi zvíťazil Marko Rečka pred Petrom Ďuroškom a Teréziou Ďuroškovou.

V turnaji mladších žiakov získala zlatú medailu Nelka Kubinová, striebro Ľudovít Málik a bronz Lea Železníková.
Odkaz na fotografie a výsledky.

Za pekné ceny a trofeje pre úspešných hráčov a sladké balíčky pre zúčastnených žiakov sa treba poďakovať starostovi obce Rosina Ing. Jozefovi Machynovi, rovnako vedeniu ZŠ Rosina za hernú miestnosť a všetkým, ktorí pomohli pri organizácii turnaja. Veríme, že výborná športová, a zároveň priateľská atmosféra turnaja sa bude opakovať na turnaji aj o rok.

Odkaz na článok o turnaji v Žilinskom večerníku.