MEMORIÁL KAROLA ŠKVARNU – III. ročník súťaže v hasičskom športe a súťaž vo varení gulášu

KULTÚRA
napísané 11.9.2019 , zverejnil Trzuba Pavol
aktualizované 18.9.2019

V sobotu dňa 24.08.2019 sa v našej obci konal už III. ročník Memoriálu Karola Škvarnu, súčasťou ktorého bola súťaž v hasičskom športe a súťaž vo varení gulášu.

 

Súťaže v hasičskom športe sa zúčastnili nasledovné družstvá: DHZ Rosina, DRZ Višňové, DHZ Turie, DHZ Lietava, DHZ Lietavská Lúčka a DHZ Trnové. Tento rok nás počasie milo prekvapilo a od skorého rána slniečko súťažiacich príjemne zahrievalo.

 

Výsledky hasičskej súťaže:

 

Požiarny útok -

 

CHLAPCI                                                     DIEVČATÁ                         

 1. DHZ Rosina                                                1. DHZ Lietava                    
 2. DHZ Lietavská Lúčka (A)                         2. DHZ Rosina
 3. DHZ Lietavská Lúčla (B)

 

MUŽI                                                            ŽENY

 1. DHZ Turie                                                  1. DHZ Turie
 2. DHZ Višňové
 3. DHZ Rosina

 

Beh na 60m s prekážkami -

STARŠÍ  CHLAPCI              STARŠIE DIEVČATÁ                     PRÍPRRAVKA

 1. Jakub Turský (Rosina) 1. Nikola Martinková (Rosina) 1. Nina Vrabcová (Rosina)
 2. Peter Miško (Trnové)   2. Monika Maslonská (Trnové)
 3. Michalík (Trnové)         3. Veronika Ondrušová (Trnové)

 

Súťaž vo varení gulášu sa v našej obci stáva čoraz viac populárnejšou. Mnohé zo zúčastnených družstiev sa jej tento rok zúčastnili už po tretíkrát. Areál futbalového ihriska  od sobotňajšieho rána patril 15 tímom, ktoré si prišli zmerať sily vo varení najlepšieho gulášu. Porota hodnotila chuť gulášu, jeho vôňu, farbu, konzistenciu a kvalitu mäsa. Nikto neobišiel naprázdno. Všetci súťažiaci boli odmenení vecnými cenami. Celú akciu sprevádzala príjemná atmosféra a skvelá nálada súťažiacich.

 

Výsledky súťaže vo varení gulášu:

 1. Lipovec
 2. Jednota dôchodcov
 3. Sursum Corda

 

Cenu sympatie za najlepšie sa zabávajúce družstvo aj tento rok, už po tretíkrát, si odniesol tím LIPOVEC. Blahoželáme a želáme všetkým, aby mali  stále dobrú náladu a úsmev na tvári.

 

Hudobný program tohto celodenného podujatia sa začal vystúpením dychovej hudby Brodňanka, ktorej zakladajúcim členom bol vynikajúci hudobník Jozef Marišin, a skupiny First Movement. V podaní V8 Band sme si vypočuli aranžovanú swingovú, funky a tanečnú muziku. Kapela DORA nám dala ochutnať z tónov ľudových piesní ako Macejko, 70 sukien, Dzivočka prerobených do rokovej podoby.

Následne prítomných roztancovalo vystúpenie Tomáša Bezdedu a skupiny All Stars Band, ktorá zahrala prevzatú tvorbu rôzneho žánru. Po pol noci sme si mohli vypočuť slovenskú rokovú skupinu Gladiátor, ktorá svojimi piesňami všetkých rozospievala.

 

Na začiatku roka 2019 obec Rosina vyhlásila súťaž pre žiakov, študentov, občanov či kohokoľvek s dobrými nápadmi na tému „Maskot obce Rosina“. Návrhy bolo potrebné doručiť na obecný úrad do 31.05.2019, ktoré následne boli zverejnené na web stránke obce, kde ľudia mohli hlasovať o víťaznom návrhu. Dňa 24.08.2019 v priebehu podujatia Memoriálu Karola Škvarnu bol vyhlásený víťaz súťaže. Do súťaže bolo zapojených 13 návrhom a víťazom sa stal maskot ČIKO, ktorý vytvorila Karolína Jaššová. Svoj návrh zdôvodnila nasledovne: „Maskot Čiko by bol vhodný pre obec Rosina, pretože v minulosti Rosinčanov prezývali kvočkári. Samozrejme nie len preto, ale aj kvôli tomu, že má na sebe opasok keltského vzoru. Na území Rosiny bolo objavené pohrebisko z doby bronzovej, ktorú charakterizuje tento opasok, celý maskot je navrhnutý v Rosinských farbách.“

 

Príjemnú atmosféru podujatia spestrilo bohaté občerstvenie. Pre deti bol pripravený skákací hrad, trampolína, šmýkalka a tiež drobný darček.

Toto podujatie sa uskutočnilo aj za pomoci sponzorov, ktorí ho podporili finančnými darmi a vecnými cenami do tomboly. Ďakujeme.

 

Nové dokumenty